Με πάθος και αγωνιστικότητα...!!!

2014-09-27 22:43

Με πάθος και αγωνιστικότητα ξεκίνησε το Παιδικό Τμήμα του Ο.Φ. Χολαργού στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ Παίδων, εκτός έδρας, με αντίπαλο τον Απόλλωνα Χαλανδρίου.

Τα παιδιά του Γ. Κρασώνη κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο.

Ο Απόλλωνας Χαλανδρίου είχε την κατοχή της μπάλας σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκε με 1-0 χάνοντας όμως και αρκετές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά του. Το πείσμα όμως των Χολαργιωτών, ύστερα από εκτέλεση πλαγίου άουτ και σύγχιση στην άμυνα του Απόλλωνα, έφερε το γκολ της ισοφάρισης (1-1) με κοντινό και ψύχραιμο πλασέ του Οδ. Σταματάκη.

Οι Χολαργιώτες μάλιστα θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί λίγο πριν από τη λήξη του 1ου ημιχρόνου αν ο Αν. Μπισιώτης σημάδευε σωστά τα δίχτυα του Χαλανδρίου σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα.

Στο 2ο ημίχρονο η υπεροχή του Απόλλωνα Χαλανδρίου ήταν εμφανής στον αγωνιστικό χώρο, αλλά η σωστή αμυντική διάταξη και ο τερματοφύλακας Κ. Αναγνωστόπουλος όποτε χρειάστηκε έδωσαν στην ομάδα τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας και αισιοδοξία για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Να σημειώσουμε ότι ο προπονητής της ομάδας του Χολαργού χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.