ΕΠΣΑ Νέων: ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2-2

2015-03-07 17:02

Ενα ματς στο οποίο ο Χολαργός είχε 14 τελικές εντός εστίας κατάφερε να έρθει 2-2.

Στο Α' ημίχρονο είχε την κατοχή της μπάλας και 7 τελικές εντός εστίας συν δύο σέντρες παράλληλα με την εστία χωρίς να βρεθεί κάποιος στην πορεία της μπάλας και να κάνει το πολυπόθητο γκολ. Αντιθέτως σε μια λάθος αμυντική στιγμή οι Χολαργιώτες έκαναν πέναλτι (Χριστοφόρου) με αποτέλεσμα να προηγηθεί ο Παράδεισος και έτσι οι ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με τον Χολαργό πίσω στο σκορ.

Στο Β' ημίχρονο οι Χολαργιώτες μπήκαν κάπως νωθρά με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτεί ο αντίπαλος και από άλλο ένα αμυντικό λάθος (αυτή τη φορά σε λάθος θέση ο τερματοφύλακας του Χολαργού Στ. Γλύπτης) οι παίκτες του Παράδεισου έκαναν το 2-0. Αυτό αφύπνισε τους Χολαργιώτες και πρώτα με επιθετική τακτική μείωσαν με τον Σ. Ακάσογλου στο 61' και μετά από δύο λεπτά ισοφάρισαν στο 63' με τον Σπ. Καρρά (κορυφαίος του αγώνα) και εκεί που πίεζαν την αντίπαλη ομάδα, που έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του (9), στο 55' μια λάθος κίνηση του Ν. Μπίλλιου έφερε και τη δική του αποβολή. Στα επόμενα λεπτά της αναμέτρησης και παίζοντας 10 εναντίον 10 οι Χολαργιώτες έχασαν κλασική ευκαιρία στο 70' με τον Σπ. Καρρά τετ α τετ σουτ-άουτ για το 2-3. Την ίδια κατάληξη είχαν τα σουτ του Κ. Μέξη στο 72' και Σ. Ακάσογλου στο 75'.

Ο προπονητής της ομάδας Νέων του Χολαργού, Σωτήρης Βλαχάκης δήλωσε: "Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια να γυρίσουν το ματς όταν το σκορ ήταν 2-0 και εν μέρει το κατάφεραν με το τελικό αποτέλεσμα 2-2. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας. Πολύ καλή εμφάνιση από όλους τους παίκτες με κορυφαίο παίκτη στην απόδοση τον Σπ. Καρρά".

Ο.Φ. Χολαργού: 1. Γλύπτης (55' Χρόνης), 2. Χριστοφόρου (66' Στρατάκος Στ.), 3. Γιώτης (73' Στρατάκος Π.), 4. Κανδυλάκης, 5. Μανιώτης, 6. Καλαντζής, 7. Καρράς, 8. Τσανούλας, 9. Ακάσογλου, 10. Νίκας (55' Μέξης), 11. Μπίλλιος.