Ασταμάτητοι οι Junior στο τουρνουά του Ζωγράφου

2014-11-17 12:17

Του ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΡΟΦΙΛΗ

Την 4η συνολικά και 3η διαδοχική νίκη στο τουρνουά Ζωγράφου, πέτυχε χθες η ομάδα του Γιώργου Φελλά, κερδίζοντας 2-1 την ομάδα των Αρκτούρων.

Το παιχνίδι έγινε και πάλι υπό το φως των προβολέων. Η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού προηγήθηκε πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό παιχνιδιού, και στην πρώτη της επίθεση, με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μ. Προφίλη.

Στη συνέχεια με πολύ καλή πίεση στο κέντρο και αρκετά καλή κυκλοφορία της μπάλας, η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού κράτησε τον έλεγχο του παιχνιδιού δημιουργώντας άλλες 17 τελικές προσπάθειες (μεταξύ των οποίων ένα σουτ του Ν. Τερζή στο δοκάρι), ενώ ταυτόχρονα δεν επέτρεψε στους αντιπάλους να απειλήσουν.

Σε μία από αυτές τις τελικές, ο Α. Χατζηανδρέου, πέτυχε το 2-0 με ωραίο γωνιακό σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκηνικό άλλαξε, αφού οι αντίπαλοι κέρδισαν μέτρα και έγινε περισσότερο παιχνίδι κέντρου. Παρ' όλ' αυτά, οι Χολαργιώτες έκαναν άλλες 6 τελικές προσπάθειες (σύνολο 24), χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν τρίτο γκολ.

Αντίθετα, οι Αρκτούροι, σε μία από τις 2-3 φάσεις που δημιούργησαν με ξαφνική αντεπίθεση, αιφνιδίασαν την άμυνα του Χολαργού και πέτυχαν με μακρινό σουτ το 2-1, δίνοντας χαρακτήρα ντέρμπι στο παιχνίδι.

Το σκορ τελικά δεν άλλαξε και το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα του Γ. Φελλά νικήτρια.